The Newnan Times-Herald

Honor Roll

TRINITY CHRISTIAN SCHOOL HONOR ROLL


  • By The Newnan Times-Herald
  • |
  • Jan. 31, 2017 - 1:35 PM

TRINITY CHRISTIAN – ELEMENTARY

GRADE 1 ALL A’S
Porter Baker, Haley Beatenbough, Chloe Bishop, Brooke Bowen, Eli Brooks, Braylan Caruthers, Lila Chitwood, Alina Cola, Alex Cornwell, Jackson Craven, Eli Crisp, Sadie Diamond, Jackson Farr, Nolyn Gilley, Sunni-Frances Griffith, Hunter Haning, Jacob Harper, Ross Hollingsworth, Elle Jerger, Grayson Judd, Lucy King, Ava Knowles, Caleb Lander, Ava Leonard, Samuel Leyimu, Avery Maninger, Landon McDonald, Piper Mussell, Mattox Neely, Eden Osabutey, Braelynn Page, Lily Grace Peterson, Mia Pettersson, Jake Powell, Josh Powell, Aidan Randolph, Brock Raptis, Braeden Richards, Caitlynn Rollins, Eden Rose, Trinity Ross, Olivianna Rossi, Jillian Schriks, Camden Shirley, Maggie Strealy, Tate Strealy, Anzley Sugg, Andrew Thomas, Piper Tingle, Avery Vansant, Mya Whitaker.

GRADE 1 A’S AND B’S
Mica Bell, Jack Burdekin, Caterson Carr, Grayson Hampton, Ellie Hargroves, Jackson Harmon, Mitchell Heavin, Jacey-Kate Kiefer, Alexander LaFleur, Josie LeBlanc, Emma McClain, Chandler Moore, Jacob Peek, Lily Pope, Dawson Price, Khloe Proffitt, Campbell Ray, Wyatt Sakrison, Riley Schachte, Kai Thomas, Tarik Tipton, Andrew White, Gabriella Williams, Landri Woods, Jud Zuccala.

GRADE 2 ALL A’S
Chase Baer, Collier Benz, Landon Bauerkemper, Presley Boone, Ian Bourque, Gavin Bowen, Sydney Brooks, Maci Bryan, Jaxson Buck, Maxwell Bugden, Caroline Burgess, Amanda Cannon, Ceci Carroll, Matthew Carroll, Josh Cobb, Chloe Coffey, Jonathan Cook, Levi Cook, Grant Curtis, Silvana Davila, Ava De La Cruz, Olivia Eden, Anna Marie Flournoy, Aubrey Franklin, Madeline Frizzell, Kailah Garibaldi, Colton Gowing, Hunter Harper, Addi Harrelson, Daisy Hill, Julia Johnson, Jackson Jones, Zoe Joyner, Luke Lanier, Campbell McInvale, Amelia Owens, Cody Pham, Braxton Rein, Anna Rife, Kyleigh Schloegel, Caleb Schroeder, Sophia Selleck, Elizabeth Smith, Brie Todhunter, Audrey Williams, Emberlynn Wozniak.

GRADE 2 A’S AND B’S
Emma-Grace Andrews, Addison Davis, Colin DePriest, Asriel Gatton, Colin Hacker, Tessa Hanna, Kylie Hanson, Cody Head, Jax Lathem, Malachi Ledesma, Violet Lowenthal, Tegan Closson McCaw, Noah Robinson, Ashley Seymour, Morgan Sprunger, Caiden Veal, Brooke Witherington, Mack Young.

GRADE 3 ALL A’S
Madalynne Adkins, Kathryn Andrews, Campbell Askew, Anna Aycock, Cooper Baker, Leighanna Beatenbough, Johnson Besong, Rosi Bowling, Caleb Buck, Addie Carroll, Ethan Crisp, Lowery Hall, Aubrey Harmon, Charlotte Heavin, Justin Howser, Sophia Hurt, Madelen Hussey, Colin Knowles, Autumn Mankus, Ann Marelle Maples, Christian McMurry, Brooke Moro, Austin Nunez, Evan Osterman, Quinn Pettersson, Chase Phillips, Maddie Jayne Poling, William Pope, Denver Price, Evelyn Price, Emily Querna, Sarah Ramer, Chase Randolph, Seth Rivers, Brett Rogers, Emma Kate Scarbrough, Addie Schriks, Kendall Storey, Austin Taylor, Randolph Tomlin, Chase Treadwell, Brooke Walters.

GRADE 3 A’S AND B’S
Luciana Arango, Anna Craven, Ashton Dingler, Shelby Dunckel, Reese Earl, Adeline Earley, Jack Evans, Trey Frank, Huddy Griffin, Peyton Hayes, Arielle Hutchinson, Eva Johnson, Noah Knowles, Seby Larin, Abby McBurnett, Gracelyn McCleery, Anna Grace Moore, Madelyn Oktavec, Jake Olson, Jillian Osse, Macayla Ousley, Abigail Pope, Emma Rader, Camille Ray, Genna Rinkenberger, Katie Seitz, Lorelai Selleck, Conner Smith, Alivyah Walton, Emma Wargofcak, Ben Wesson, Lily Williams.

GRADE 4 ALL A’S
Abigail Bright, Samuel Burgess, Liz Conti, Hudson Earley, Sam Fader, Caroline Franklin, Olivia Freeman, Owen Fye, Jude Hanna, Kaden Hanson, Joshua Harper, Grant Hollingsworth, Luci Lanier, Ale Larin, Josiah Matthews, Elliott Pabst, Niko Pagsisihan, Jax Pamparo, Brock Rein, Holly Rife, Maddie Rigelman, Brady Rogers, Bryce Ryan, Dakota Stone, Reagan Tolson, Colt Treadwell, Trent Waldrop, Matthew Walker, Lily Wozniak.

GRADE 4 A’S AND B’S
Sawyer Anderson, Alissa Brack, Autumn Chitwood, Micah Cobb, Chloe Cook, Cacie Cutright, Ethan Hay, Maddi Jenkins, Jack Kassler, Lauren LaFleur, Jenna McConnell, Kaitlynn Nguyen, Tori Pullin, Clint Robertson, Bryan Shirk, Nathan Stratton, Tyler Suttles, Hannah Tilton, Gavin Weidekamp, Mary Kathryn White.

GRADE 5 ALL A’S
Joey Aycock, Kylie Beckman, Michell Besong, Kylie Bragg, Ben Huntoon, Chase Johns, Rush Maples, Emelia McBurnett, Addie Moore, Audra Morris, Sarabeth Odom, Will Owens, Julie Rypkema, Abigail Sells, Emily Tinsley, Cameron Todhunter, Peyton Waller, Isaiah Ware.

GRADE 5 A’S AND B’S
Wendy Ajayi, Cameron Bragg, Alyssia Brantley, Austin Cannon, Alex Carroll, Benjamin Carter, Kendra Coffey, Madi Conti, Emerson Dalton, Blake Dunckel, Riley Earl, Katie Lee Garcia, Porter Haire, Paisley Hayes, Madeline Hightower, Tyler Hosea, Konor Howard, Nathan Knowles, Lalah Logan, Carter Lucas, Adeline McCleery, Shaun Morris, Zoey Mueller, Ava Mussell, Peter Oktavec, Brae Patterson, Brady Peterson, Drake Price, Khelben Ricketson, Wil Rinkenberger, Bella Roosen, Anna Grace Strealy, Saul Stone, Emily Varela, Preston Ziobro.

TRINITY CHRISTIAN – MIDDLE

GRADE 6 ALL A’S
Nick Andrews, Matteo Arango, Rhenna Baker, Addison Bell, Ellie Brannon, Henry Brodnax, Peyton Brucks, Madelyn Burgess, Reese Byars, Ainsley Carr, Zachary Compton, Regina Counts, Gracyn Duncan, Ryan Earl, Reagan Farr, Rebekah Flournoy, Aaron Gates, Mark Hammock, Mark Harris, Anna Holbrook, Samuel Hurt, Will Johnson, Caden Jones, Nathan Jones, Jordan Lenarz, Faith Macaluso, Landon McInvale, Ansley McMurry, Charis McMurry, Luke Melton, Tessa Mitchell, Vanessa Ngo, Olivia Osse, Madison Palmer, Hasten Patel, Caroline Pope, Cameron Ray, Grant Robinson, Michelina Ryan, Carden Sakrison, Kaitlyn Seymour, Charlie Storey, Joshua Taylor, Caroline Wilson, Sophia Wootten, Jax Zuccala.

GRADE 6 A’S AND B’S
Lili Bowling, Britton Bryant, Dakota Chastain, Carter Compton, Bella Cooper, Max Culbreth, Dylan DePriest, Sarah Evans, Hannah Gibbs, Trevor Griffin, Kathryn Harmon, Kayla Head, Andrew Hobgood, Taylor Jackson, Blane Jaffe, Sam Johnson, Carter Jones, Walker Laase, Grace McAuley, Gavin McBride, Gracie McCurry, Ethan McDowell, Bryce Mink, Grace Mudge, Ryan Nelson, Ethan Oliver, Allie Phillips, Landen Poling, Rose Remy, Eli Rose, Luke Schwarting, Colby Scott, Mark Shimer, Samuel Taylor, Ethan Thomas, Zach Topel, Gracie Waller, Sophie Wiggins, Jack Wingo, Abby Wozniak.

GRADE 7 ALL A’S
Luke Anthony, Shelby Bauerkemper, Christiane Besong, Jillian Boyd, Kendall Calhoun, Caleb Cook, Rebekah Dickerson, Brandon Echols, Annaston Evers, Maggie Grace, Sam Granade, Rachel Gregg, Kyle King, Andrew Lamb, Ally Lawson, Josiah Lenarz, Kayleigh McBride, Emily Moran, Zara Morgan, Tori Pabst, Pria Pullen, Walter Reeves, Libby Rigelman, Maggie Robbins, Christian Rodriquez, Leah Ross, Mason Sells, Megan Sisler, Audrey Stratton, Mason Waters, Emmie Weikle, Abigail White, Katie White, Zed Wingo, Brooke Wiseley, Karmaleita Young. 

GRADE 7 A’S AND B’S
Kyle Austensen, Kyra Aycock, Khya Batiste, Carson Beach, Ethan Bivins, Connor Boswell, Shelby Carnes, Courtlyn Cassell, Keller Conrey, Andrew Cook, Cason Cook, Kyle Curtis, Molly Davis, Palmer Davis, Ethan Fye, Isabel Garcia, Max Gosdin, Bryce Hackworth, Sam Haire, Christian Hanson, Maddie Hanson, Jenna Hay, Grady Horton, Logan Howard, James Howser, Chapman James, Nick Jonassen, Lauren Loyd, Ambry Lucas, Rachel-Marie McQueen, Noah Meyer, Juliana Padro, Sara Page, Hollyn Robertson, Matthew Singleton, Jackson Sullivan, Sydney Vick, Kendall Wells, Bryce Wilcox, Jake Williams, Charlsey Willoughby, Will Witherington, Wyatt Wood. 

GRADE 8 ALL A’S
Lili Bourque, Mali Bourque, Sydney Bragg, Megan Davis, Clarissa Dollar, Grayson Dunn, Caleb Ellis, Mia Gratzer, Noah Grimes, Abigail Hullett, Sarah Hurt, Josh Kupras, Olivia Loris, Carter McCabe, Kaylee McConnell, Mattie McCracken, Bryan McGuire, Joshua Olson, Lillie Parker, Will Price, Jordan Roberts, Reagan Rogers, Chase Roosen, Grayson Schofield, Kyle Stephenson, Sydney Thomas, Sofia Varela, Liberty Vick.

GRADE 8 A’S AND B’S
Danny Baird, Annalee Barentine, Trenton Betts, Tyler Brown, Gabe Carroll, Jordan Crook, Maddie Donnelly, Sarah Drake, Erik Ellison, Annamaria Gilley, Trey Green, Anna Lee Hand, Jeff Harris, Alexis Healy, Will Huey, Ty Kopca, Alina Kupras, Hunter Laase, Mel Landers, Emma Long, Emma Lucas, Ian Mason, Chase McBurnett, Caycie Metcalf, Marco Pagsisihan, Maxwell Pope, Sierra Randolph, Matthew Sanders, Mark Schwensen, Kayleigh Sherrod, Connor Smith, Hannah Walker, Sarah Whitehead, Jenna Wilson, Luke Wilson, Thomas Yeager.